Antalya Akvaryum 1.000.000’uncu ziyaretçisini karşıladı!

26 Kasım 2013

Antalya Akvaryum 1.000.000’uncu ziyaretçisini karşıladı!

Birinci yılını henüz dolduran Antalya Aquarium 1.000.000’uncu ziyaretçisini karşıladı.

Ailesiyle büyük sürpriz yaşayan Fatih Özseçen’i konfetilerle karşıladık ve şanslı aileye ömür boyu ücretsiz giriş hediye ettik. Tiyatro sanatçısı Fatih Özseçen’in ailesiyle birlikte gişemize gelişiyle sürprizimizi yaptık! Büyük şok yaşayan Özseçen ve ailesi, Halkla İlişkiler sorumlumuz Neslihan Kamacı’dan 1 milyonuncu ziyaretçi olduklarını öğrendi.


Genel Müdürümüz Kemal Kumkumoğlu tarafından kendilerine ömür boyu ücretsiz giriş kartı hediye edilen Özseçen, “Büyük sürpriz yaşadık, şu an şoktayız. Başta şaka zannettik, sonra gerçek olduğunu anladık, ilk defa böyle bir şey yaşıyoruz” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

1 yıllık süreyi kısa süre önce doldurduklarını belirten Kumkumoğlu, “1 milyon ziyaretçi hedefimize ulaşmış bulunuyoruz. Bunların içerisinde dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimiz oldu. Antalya ve Türkiye için turistik bir çekim merkezi oluşturmuş olduk. Çok mutluyuz” dedi.

2013 yaz sezonunda Türkiye’de yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen ilk 5 yer içerisine girmeyi başaran Antalya Aquarium’un Genel Müdürü Kemal Kumkumoğlu, ”Ziyaretçiler, burada kesinlikle beklemedikleri bir dünyayla karşılaşıyorlar. Dünya denizlerini, nehirlerini, Türkiye denizlerini, tropik resifleri ve köpekbalıklarını yakından görme fırsatı buluyor ve çok iyi vakit geçiriyorlar” diye konuştu.

Antalya Aquarium’un sadece bir akvaryum kompleksi olmadığının da altını çizen Kumkumoğlu; her gece doğal kar yağdırılan Kar Dünyası ve Buz Müzesi ve Ağustos ayında hizmete giren; dünyanın en zehirli yılanlarının, en büyük böceklerinin ve en ilginç tropikal canlılarının da bulunduğu WildPark gibi farklı seçenekleri, farklı konseptlerde restoranları ve kafeleri ile Antalya Aquarium’un Antalya’nın en canlı cazibe merkezi olduğunu özellikle vurguladı.

Ailelere özel kampanyalar ve indirimler yolda.

Antalya Aquarium Genel Müdürü Kemal Kumkumoğlu, Antalya Aquarium’da önümüzdeki dönemde ailelere yönelik özel uygulamaların artırılacağını müjdeledi. Kar Dünyası ve Buz Müzesi ve WildPark ile birlikte çok özel kombine kampanyalar planladıklarını belirten Kumkumoğlu, oldukça aktif çalışan bir sosyal medya kanalları bulunduğunu ve isteyenlerin Antalya Aquarium’un kampanyalarını sosyal medya aracılığı ile de takip edebileceklerinin altını çizdi.

Balık sayısı dünya standartlarının üzerinde.

24 kişilik uzman Yaşam Destek Ekibi’nin yoğun uğraşları sayesinde, titizlikle 24 saat gözetim altında bulundurulan canlılara sürekli yeni balıklar eklenmeye devam ediyor. Antalya Aquarium Yaşam Destek Ekibi yetkilileri; akvaryumlar içerisindeki canlı yoğunluğunun dünya standartlarının da üzerine çıktığını, özellikle ana tank çok büyük olduğu için bu yoğunlukta bile canlıların son derece rahat bir şekilde yaşadıklarını hatta düzenli olarak da doğum yaptıklarını belirttiler.

Akvaryum’da doğumlar devam ediyor.

Haziran ayı içerisinde dünyaya gelen 24 adet mustelus cinsi köpekbalığından sonra Temmuz ayının son haftası itibariyle doğum yapmaya başlayan Kartal Başlı Vatozlar’ın da bugüne kadar 11 adet yavrusu olduğunu belirten yetkililer, bebek vatozlarla birlikte toplam vatoz sayısının da 91’e ulaştığına dikkat çektiler. Akvaryumlar içerisindeki her türlü teknik ayrıntıyı son teknoloji bir sistemle takip eden uzman ekip dünyanın hiçbir yerindeki bir akvaryum kompleksinde bu yoğunlukta canlı doğumunun gerçekleşmediğini özellikle belirttiler.

Other Activities

  • Activities on Grass Area
  • Fish Feeding
  • Events

School groups, youth groups and corporate launching events are waiting for you on a grassy area of 500 square meters at a distance of only 70 meters from Konyaaltı Beach under the shadow of Taurus Mountains!

You can plan extraordinarily entertaining activities with your teammates outdoors from tug of war to sack race or musical chairs to keepy uppy and from archery to kite festival.

There are hundreds of sharks inside the main tank of Antalya Aquarium that features water capacity of more than 5 million liters. There are breathtaking moments during the feeding times of sharks that are fed by specially trained divers by hand. If you would like to witness this special activity, do not forget to learn about the shark feeding hours before your trip to the Aquarium!

There are very exclusive spaces in Antalya Aquarium for private and also incentive events. You can organize a special cocktail or dinner inside the world’s largest tunnel aquarium or plan a special presentation or press conference in front of the glamorous view of the shipwreck.