Antalya Akvaryum 1.000.000’uncu ziyaretçisini karşıladı!

26 Kasım 2013

Antalya Akvaryum 1.000.000’uncu ziyaretçisini karşıladı!

Birinci yılını henüz dolduran Antalya Aquarium 1.000.000’uncu ziyaretçisini karşıladı.

Ailesiyle büyük sürpriz yaşayan Fatih Özseçen’i konfetilerle karşıladık ve şanslı aileye ömür boyu ücretsiz giriş hediye ettik. Tiyatro sanatçısı Fatih Özseçen’in ailesiyle birlikte gişemize gelişiyle sürprizimizi yaptık! Büyük şok yaşayan Özseçen ve ailesi, Halkla İlişkiler sorumlumuz Neslihan Kamacı’dan 1 milyonuncu ziyaretçi olduklarını öğrendi.


Genel Müdürümüz Kemal Kumkumoğlu tarafından kendilerine ömür boyu ücretsiz giriş kartı hediye edilen Özseçen, “Büyük sürpriz yaşadık, şu an şoktayız. Başta şaka zannettik, sonra gerçek olduğunu anladık, ilk defa böyle bir şey yaşıyoruz” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

1 yıllık süreyi kısa süre önce doldurduklarını belirten Kumkumoğlu, “1 milyon ziyaretçi hedefimize ulaşmış bulunuyoruz. Bunların içerisinde dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimiz oldu. Antalya ve Türkiye için turistik bir çekim merkezi oluşturmuş olduk. Çok mutluyuz” dedi.

2013 yaz sezonunda Türkiye’de yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen ilk 5 yer içerisine girmeyi başaran Antalya Aquarium’un Genel Müdürü Kemal Kumkumoğlu, ”Ziyaretçiler, burada kesinlikle beklemedikleri bir dünyayla karşılaşıyorlar. Dünya denizlerini, nehirlerini, Türkiye denizlerini, tropik resifleri ve köpekbalıklarını yakından görme fırsatı buluyor ve çok iyi vakit geçiriyorlar” diye konuştu.

Antalya Aquarium’un sadece bir akvaryum kompleksi olmadığının da altını çizen Kumkumoğlu; her gece doğal kar yağdırılan Kar Dünyası ve Ağustos ayında hizmete giren; dünyanın en zehirli yılanlarının, en büyük böceklerinin ve en ilginç tropikal canlılarının da bulunduğu Fear Trophy gibi farklı seçenekleri, farklı konseptlerde restoranları ve kafeleri ile Antalya Aquarium’un Antalya’nın en canlı cazibe merkezi olduğunu özellikle vurguladı.

Ailelere özel kampanyalar ve indirimler yolda.

Antalya Aquarium Genel Müdürü Kemal Kumkumoğlu, Antalya Aquarium’da önümüzdeki dönemde ailelere yönelik özel uygulamaların artırılacağını müjdeledi. Kar Dünyası ve Fear Trophy ile birlikte çok özel kombine kampanyalar planladıklarını belirten Kumkumoğlu, oldukça aktif çalışan bir sosyal medya kanalları bulunduğunu ve isteyenlerin Antalya Aquarium’un kampanyalarını sosyal medya aracılığı ile de takip edebileceklerinin altını çizdi.

Balık sayısı dünya standartlarının üzerinde.

24 kişilik uzman Yaşam Destek Ekibi’nin yoğun uğraşları sayesinde, titizlikle 24 saat gözetim altında bulundurulan canlılara sürekli yeni balıklar eklenmeye devam ediyor. Antalya Aquarium Yaşam Destek Ekibi yetkilileri; akvaryumlar içerisindeki canlı yoğunluğunun dünya standartlarının da üzerine çıktığını, özellikle ana tank çok büyük olduğu için bu yoğunlukta bile canlıların son derece rahat bir şekilde yaşadıklarını hatta düzenli olarak da doğum yaptıklarını belirttiler.

Akvaryum’da doğumlar devam ediyor.

Haziran ayı içerisinde dünyaya gelen 24 adet mustelus cinsi köpekbalığından sonra Temmuz ayının son haftası itibariyle doğum yapmaya başlayan Kartal Başlı Vatozlar’ın da bugüne kadar 11 adet yavrusu olduğunu belirten yetkililer, bebek vatozlarla birlikte toplam vatoz sayısının da 91’e ulaştığına dikkat çektiler. Akvaryumlar içerisindeki her türlü teknik ayrıntıyı son teknoloji bir sistemle takip eden uzman ekip dünyanın hiçbir yerindeki bir akvaryum kompleksinde bu yoğunlukta canlı doğumunun gerçekleşmediğini özellikle belirttiler.

Другие мероприятия

  • Игры на Газоне
  • Кормление Рыб
  • Организационные

На расстоянии всего 70 метров от побережья Коньяалты у подножия гор Торос, на газоне площадью 5000 квадратных метров вас ожидают школьно-групповые, молодёжные игры и другие организационные мероприятия!

Вместе с друзьями вы можете запланировать такие развлекательные игры, проводимые на открытом воздухе, как перетягивание каната, соревнования на скорость по прыжкам в мешке, захват на скорость свободного стула, соревнования с подскакиванием мяча в стакане,стрельбу из лука, пускание воздушного змея.

Antalya Aquarium обладает вместительностью более 5 миллионов литров воды. В основном резервуаре плавает больше сотни акул. Во время кормления этих морских хищников с рук, специально обученных для этого водолазов, вашему взору предстанет захватывающее зрелище. Если вы хотите стать очевидцем акульего пира, перед экскурсией в Аквариум не забудьте уточнить обеденные часы акул!

В Antalya Aquarium есть условия для проведения индивидуальных мероприятий. Здесь можно организовать как частную вечеринку, так и пресс-конференцию. Внутри самого большого в мире туннельного аквариума вы можете провести презентацию в потрясающей обстановке с видом на затонувший самолёт.

Часто Задаваемые Вопросы

Где находится Antalya Aquarium?

Antalya Aquarium находится в 70 метрах от побережье Коньяалты, напротив Su Hotel и Dolphin Land, по правую сторону дороги, идущей к морю от перекрёстка маркета 5M Migros.

В какие часы вы работаете?

Время работы в период между месяцами апрель и ноябрь, с 09:30 до 23:00. приём посетителей прекращается за час до закрытия Аквариума.

Куда можно припарковать машину?

Antalya Aquarium располагает тремя различными автостоянками под открытым небом. Территория одной из автостоянок предназначена для массивного транспорта агентств.Стоянки, находящиеся в северной и южной частях выделены под парковку легковых автомобилей посетителей Antalya Aquarium

Можно ли арендовать у вас инвалидную коляску?

Да, это бесплатная услуга, предоставляемая Вам администрацией Antalya Aquarium, но количество их ограничено. У нас не предусмотрено предварительное бронирование инвалидных колясок. Отдельно хотелось бы отметить, что у нас имеется специальная автостоянка для инвалидов или людей с ограниченными возможностями.

Могу ли я расчитывать на проведение частного мероприятия?

Да. Мы устраиваем организацию любых видов частных и корпорaтивных мероприятий, рассчитанных на 50 - 1000 человек. Для подробной информации, пожалуйста, свяжитесь с нашим отделом продаж.