A tropical adventure!

FearTrophy01

WildPark, yağmur ormanlarının vahşi yaşamını, çöllerin ve mağaraların gizemli dünyasını tüm gerçekçiliği ile sizlere yaşatmak için özel olarak tasarlandı. WildPark’da bulunan özel ses sistemleri, farklı alanlarda karşılaşacağınız temalara uygun özel ses ve efektler ile size muson yağmurlarını, mağaralardaki tıkırtıları, çalıların arasında saklanan kurnaz canlıları, ağaçtan ağaca zıplayan maymunları, çılgın kuşları, çöl rüzgarlarını ve birçok sürprizi yaşatacak.

Teraryumlar* içerisinde dünyanın dört bir yanından çok özel canlıların vahşi yaşamlarını görebilirsiniz. Dünyanın en zehirli yılanlarını, en büyük örümceklerini, en dev kurbağa türünü, en tehlikeli akreplerini, en tembel bukalemunlarını, en sinsi timsahlarını, en ilginç kertenkelelerini, dünyanın en zehirli canlılarından biri olan zehirli ok kurbağalarını ve en renkli tropik canlılarını WildPark’da bulunan 70’den fazla tematik teraryum içerisinde görebilirsiniz.

*Teraryum ne demek?

Teraryum, içinde su (aqua) yerine toprak (terra) veya yarı su yarı toprak bulunan akvaryum benzeri, kapalı tanklardır. Her teraryum içerisindeki canlının yaşam koşullarına göre ayrı ayrı tasarlanır ve takip edilir. Göreceğiniz tüm canlılar, ayrı ayrı doğal beslenme alışkanlıklarına göre özel olarak beslenir. Tüm teraryumların içerisindeki doğal malzemeler, nem, ısı ve aydınlatma gibi değişkenler tamamen sergilenen türün doğal ortamına uygun olarak hazırlanmıştır.

Peki tehlikeli mi?

WildPark bünyesinde tehlikeli türler de bulunur ve tehlikeli türlerin sergilendiği teraryumlar işaretlerle de belirtilmiştir. Ziyaretçilerin yürüyüş alanı ile servis ve bakım bölümleri birbirinden tamamen ayırılmış bölgelerdir. Teraryumlar dünya standartlarındadır ve herhangi bir canlının bulunduğu teraryumdan dışarı çıkması imkansızdır. Tüm canlılar, konusunda uzman ve deneyimli veterinerler tarafından bakılır ve özel protokoller takip edilerek ziyaret saatleri dışında beslenir. WildPark’da ziyaretçiler için sergilenen canlılarla ilgili hiçbir tehlike söz konusu değildir.

Other Activities

  • Activities on Grass Area
  • Fish Feeding
  • Events

School groups, youth groups and corporate launching events are waiting for you on a grassy area of 500 square meters at a distance of only 70 meters from Konyaaltı Beach under the shadow of Taurus Mountains!

You can plan extraordinarily entertaining activities with your teammates outdoors from tug of war to sack race or musical chairs to keepy uppy and from archery to kite festival.

There are hundreds of sharks inside the main tank of Antalya Aquarium that features water capacity of more than 5 million liters. There are breathtaking moments during the feeding times of sharks that are fed by specially trained divers by hand. If you would like to witness this special activity, do not forget to learn about the shark feeding hours before your trip to the Aquarium!

There are very exclusive spaces in Antalya Aquarium for private and also incentive events. You can organize a special cocktail or dinner inside the world’s largest tunnel aquarium or plan a special presentation or press conference in front of the glamorous view of the shipwreck.