Antalya Aquarium 500.000nci yabancı turisti karşıladı!

26 Kasım 2013

Antalya Aquarium 500.000nci yabancı turisti karşıladı!

Antalya Aquarium 25 Haziran Salı günü 500.000nci yabancı turisti sürpriz bir organizasyonla karşıladı. Şanslı turist, tüm ailesi ile birlikte Antalya Aquarium’a ücretsiz giriş hakkının yanı sıra sürpriz hediyeler de kazandı. Yönetim kurulu üyeleri de dahil tüm Antalya Aquarium ailesinin büyük bir heyecanla katıldığı sürpriz organizasyon diğer turistler ve ziyaretçiler tarafından da yoğun ilgi ve beğeniyle izlendi. Şanslı turistin bulunduğu gruba da özel ikramlar yapıldı ve sürpriz hediyeler dağıtıldı.

Antalya Aquarium turunun, tesis faaliyete geçtiğinden bu yana Antalya ve çevresinde en çok satılan tur olduğunu açıklayan yetkililer, özellikle Rus turistlerin Antalya Aquarium’a büyük ilgi gösterdiğini belirttiler.

Türkiye’nin ilk 5’indeyiz!

Antalya Aquarium yetkilileri, Antalya Aquarium’un Topkapı Sarayı ve Ayasofya gibi Türkiye’nin en önemli turistik cazibe noktaları ile birlikte; en çok yabancı turist ağırlayan ilk beş yerinden biri haline geldiğini belirttiler. Antalya Aquarium’un, Antalya’nın uluslararası arenada marka değerine olan katkısının yanı sıra Antalyalılar için de önemli bir cazibe merkezi haline geldiğinin altının çizen işletme yetkilileri, Eylül ayı başlarında da 1 Milyonuncu ziyaretçiyi ağırlamayı planladıkları belirttiler.

Dünyanın En Büyük Tünel Akvaryumu

Ziyaretçilerin en çok 131 metrelik uzunluğu ve 3 metrelik genişliği ile dünyanın en büyüğü olma özelliği taşıyan tünel akvaryumdan etkilendiklerini belirten yetkililer, tematik akvaryumların yanı sıra 5 milyon litrelik ana tank içerisinde de yüzlerce köpekbalığı bulunduğunu özellikle vurguladılar. Bu köpekbalıklarının beslenme saatlerinin de ziyaretçiler tarafından ayrı bir ilgiyle seyredildiğini belirten Akvaryum yetkilileri, beslenme sırasında son derece heyecanlı görüntüler oluştuğunun da altını çizdiler.

Other Activities

  • Activities on Grass Area
  • Fish Feeding
  • Events

School groups, youth groups and corporate launching events are waiting for you on a grassy area of 500 square meters at a distance of only 70 meters from Konyaaltı Beach under the shadow of Taurus Mountains!

You can plan extraordinarily entertaining activities with your teammates outdoors from tug of war to sack race or musical chairs to keepy uppy and from archery to kite festival.

There are hundreds of sharks inside the main tank of Antalya Aquarium that features water capacity of more than 5 million liters. There are breathtaking moments during the feeding times of sharks that are fed by specially trained divers by hand. If you would like to witness this special activity, do not forget to learn about the shark feeding hours before your trip to the Aquarium!

There are very exclusive spaces in Antalya Aquarium for private and also incentive events. You can organize a special cocktail or dinner inside the world’s largest tunnel aquarium or plan a special presentation or press conference in front of the glamorous view of the shipwreck.